EKTACO AS – Kassasüsteemid, läbipääsud, tööajaarvestus, tarkvaraarendus
EU

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Helista 654 2150

Liitu CompuCash uudiskirjaga

CompuCash uudiskirja privaatsustingimused

 1. Teenuse kasutaja annab selge ja teadliku nõusoleku Teenuse osutajale enda isikuandmete, st e-maili, töötlemiseks ehk kasutamiseks uudiskirja saatmiseks.
 2. Isikuandmete allikaks on kliendisuhte tekkimine ektaco.ee kodulehel uudiskirjaga liitudes.
 3. Registreeritavate isikuandmete koosseisu kuulub Tellija e-posti aadress.
 4. Isikuandmeid töötleb Ektaco AS.
 5. Isikuandmete kaitse on tagatud turvameetmetega.
 6. Teenuse osutaja kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele.
 7. Teenuse kasutajal on õigus uudiskirja saamisest loobuda ning sellega ka nõuda oma e-maili kustutamist.

Ektaco AS

Kontakt: ektaco@ektaco.ee

Uudised

Teenindus kiiremaks iseteeninduskassa abil

30. oktoober 2019

Teenindussektori ettevõtjate üheks suurimaks mureks on juba pikka aega olnud tööjõupuudus. Pikad järjekorrad ning stressis töötajad ei paku rõõmu klientidele ega ka tööandjatele ja just seetõttu võetakse kasutusele aina enam iseteeninduskassasid.

Alates oktoobrist on iseteeninduskassad kasutusel ka Hiiumaa ja Saaremaa praamidel ning juba esimeste nädalate jooksul on selge, et need kiirendavad järjekordade liikumist märkimisväärselt ja nõnda on klientidel võimalik veeta rohkem aega toitu nautides või raamatut lugedes ning vähem aega järjekorras oodates. Klienditeenindaja juures tasumine on samuti endiselt võimalik ning nii saab igaüks oma valiku ise teha.

Mis on iseteeninduskassa?

 • Puutetundliku ekraaniga lahendus, kus klient saab oma ostude eest ise tasuda.
 • Ostude eest saab tasuda pangakaardiga – muu hulgas ka viipemaksega.
 • Iseteeninduskassa räägib kliendiga sama keelt – täna on kasutajaliides saadaval eesti, inglise, vene ning soome keeles.
 • Iseteeninduskassa sobib kõigile teenindusettevõtetele, kus tipptunnil järjekord tekib – toitlustusasutused, meelelahutuskeskused jne.
 • Iseteeninduskassaga saab müüa nii tükikaupasid, pileteid kui ka kaalukaupa.
 • Toidukoha puhul on lahendus võimalik siduda lauanumbriga – nii teab teenindaja, millisesse lauda tellimus toimetada.
 • Meelelahutuskeskuse puhul saab klient osta pileti ka kodulehe kaudu ning pääseb piletiga keskusesse sisse.
 • Müüdavate toodete nimesid ja hindu saab kassasüsteemi haldaja ise lihtsalt muuta, vajadusel uusi tooteid lisada ning müüa lisaks tavalistele toodetele kampaania korras ka soodushinnaga tooteid.
 • Kassasüsteemi saab integreerida ka majandustarkvara programmiga, mis omakorda aega kokku hoiab ning inimlike vigade tegemise võimaluse välistab.

Lisaks praamidel asuvatele Take Off restoranidele on iseteeninduskassadele osaliselt üle läinud näiteks Plus kohvikud Mustika Keskuses ning Tallinna Bussijaamas, TalTechi tudengikohvik, Fresh Food kohvikud kontori ja tööstushoonetes, Loomaaed ning Meremuuseum. Täielikult on iseteenindussüsteemi kasutusele võtnud näiteks 24/7 spordiklubi ning Reval Café Swedbanki kontorihoone kohvinurgas.

Iseteeninduskassa lisamist kaaludes kerkivad tihti üles kolm küsimust

Klienditeenindajatel tekib küsimus, et kas neid ei olegi enam tarvis. Vastus on, et on ikka. See, et osa teenindaja tööst on kliendile „üle antud“ tähendab seda, et rutiini jääb vähemaks ning selle võrra saavad töötajad võimaluse tegeleda sisulise ning mõtestatud tegevusega. Parimal juhul tähendab efektiivsuse tõusmine tänu iseteeninduskassale ka võimalust teenindajatele suuremat tasu maksta.

Ettevõtjal kerkib üles küsimus, kas kõiki kliente ikka võib usaldada või kaasneb iseteeninduskassaga suurem varguste arv. Plus kohvikute esindaja Heli Hanseni sõnul toimub vargusi siiski üliharva ning lisaks videovalvele on võimalik rakendada ka pistelist kontrolli.

Viimase küsimusena tekib küsimus kasutajamugavusest ning kas kõik ikka saavad iseteeninduskassaga hakkama. Senine kogemus näitab, et saavad ning ainus, mida iseteeninduskassa täna ei võimalda, on sularahas tasumine. Hästi toimiv iseteenindus on kliendi jaoks võimalikult lihtne, selge ning väheste sammudega. Protsessi lihtsustab ka see, et iga klient saab nautida teenindust oma emakeeles - on üsna harv juhus, et üks klienditeenindaja suudab suhelda eesti, vene, inglise ja soome keeles, nagu iseteeninduskassa seda teeb.

Iseteeninduskassa võidud ettevõtjale

 • Sääst tööjõukuludelt – päris ilma töötajateta ei ole veel võimalik hakkama saada kasvõi seetõttu, et ostetav kaup peab kuidagi lettidele jõudma ning samuti on teenindaja kohalviibimine vajalik mõne üksiku kliendi abistamiseks. Suurema osa teenindaja tööst teeb iseteeninduskassa abil ära aga klient ise ning kokkuhoitud töötundide arvelt on võimalik oma töötajatele rohkem palka maksta, töökoormus mõistlikuna hoida ning sellega kaadri voolavust vähendada.
 • Lühemad järjekorrad tipptundidel võimaldavad teenindada rohkem kliente ning seega suurendada käivet ka nende inimeste võrra, kes pika järjekorra tõttu muidu konkurendi juurde läinud oleks.
 • Ruumi kokkuhoid – iseteeninduskassa saab panna väikese kioskina seisma nii sise- kui välitingimustesse ning samuti on see võimalik sarnaselt pangaautomaadile seina sisse ehitada.
 • Suurenenud kliendirahulolu – kellelegi ei meeldi järjekorras seista ning ka teenindajatele on pikas järjekorras seisnud klientide teenindamine lisastressi allikas, mis võib sageli viia viletsa teeninduse ning negatiivse kliendikogemuseni. Lihtsa ja loogilise iseteeninduskassaga muudad teeninduskogemuse paremaks.
 • Kassasüsteemi integreerimine majandustarkvaraga aitab vältida inimlike vigade tegemise võimalust ning muuta juhtimise efektiivsemaks.

Küsi pakkumist: 508 0090.