EKTACO AS – Kassasüsteemid, läbipääsud, tööajaarvestus, tarkvaraarendus
EU

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Helista 654 2150

Liitu CompuCash uudiskirjaga

CompuCash uudiskirja privaatsustingimused

  1. Teenuse kasutaja annab selge ja teadliku nõusoleku Teenuse osutajale enda isikuandmete, st e-maili, töötlemiseks ehk kasutamiseks uudiskirja saatmiseks.
  2. Isikuandmete allikaks on kliendisuhte tekkimine ektaco.ee kodulehel uudiskirjaga liitudes.
  3. Registreeritavate isikuandmete koosseisu kuulub Tellija e-posti aadress.
  4. Isikuandmeid töötleb Ektaco AS.
  5. Isikuandmete kaitse on tagatud turvameetmetega.
  6. Teenuse osutaja kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele.
  7. Teenuse kasutajal on õigus uudiskirja saamisest loobuda ning sellega ka nõuda oma e-maili kustutamist.

Ektaco AS

Kontakt: ektaco@ektaco.ee

Uudised

Liidestatud kaardimakseterminal kiirendab tööd ja vähendab eksimusi

18. detsember 2017

Eestis tehakse umbes pooled maksed kaardiga. Kaupmehe jaoks on kaardimakseterminali sidumine ehk liidestamine kassasüsteemiga oluline ennekõike kahel põhjusel: 

  • tehingud muutuvad kiiremaks
  • eksimisvõimalusi on vähem. 

Kassatehingud üle kahe korra kiiremaks

Kui kaardimakseterminal on liidestatud kassaga ja kassas vajutatakse kaardimakse nupule, siis liigub summa automaatselt kaardimakseterminali ning kassa ekraanile ilmub kiri ”ootan kaardi sisestamist”; kui klient on kaardi sisestanud, ilmub kiri ”ootan PIN-i sisestust” jne – müüja näeb, millise sammu juures kaardimakseterminalis parasjagu ollakse, aga ei pea ise summat sisse toksima, seejärel terminali kliendi poole pöörama jne. Sel kombel väheneb tehingule kuluv aeg enam kui poole võrra.

Kui iga tehingu pealt hoitakse kokku 3-4-5 sekundit, siis ei tundu see esmapilgul suure võiduna, aga 200 tehingu juures kasvab võit juba 1000 sekundini, mis omakorda tähendab, et kassa tempo tõuseb rohkem kui 15 minutit, mis tipptunnil on väga suure väärtusega.

Viipemaksed on kaardimakseterminalide kiirust veelgi tõstnud – klient teeb ühe liigutuse ja arve ongi makstud. Hiljuti tõusis viipemaksete ülempiir 10 eurolt 25 euroni, mis kindlasti aitab kaasa selle makseviisi levikule.

Inimlik eksitus on välistatud

KassasüsteemKui kassaterminal ei ole liidestatud, siis peab kassapidaja iga summa käsitsi sisestama, ja on võimalik, et kiirustades tekivad vead, näiteks sisestatakse 10 euro asemel 1 euro või 100 eurot. Kui kassapidaja vahetuse lõpus avastab, et kassasüsteemi järgi peaks olema kaardi­makseid ühes summas, aga makseterminal näitab teist arvu, siis nõuab vea kindlakstegemine aega.

Selliste vigade ärahoidmiseks on parem, kui kassasüsteem ja kaardimakseterminal on seotud.

Ranged turvaeeskirjad nõuavad paljusid sertifikaate

Kõik kaardimakseterminalid peavad olema sertifitseeritud, samuti tuleb sertifitseerida lahendus ja liidestus. Sageli eeldab see teatud tarkvara-arendusi ja lahenduse kaasajasta­mist. Sooritatakse mitusada testtehingut, mida hiljem analüüsitakse. Sellele järgneb pilootkasutus, mis kestab 1-2 kuud, ja alles siis, kui kõik on korras, antakse luba neid paigaldada.

Kuna Ektacol on kaardimakseterminalide pakkujana pikk kogemus, siis on ka sertifikaate kogunenud väga palju.

Kaardimakseterminali rentides jäävad riskid rendileandja kanda

Kaardimakseterminali puhul eelistavad kaupmehed rentimist. Kui seade ise välja osta, siis võib juhtuda, et aasta pärast ei vasta see enam mõne rahvusvahelise krediitkaardi nõuetele või puudub sellel mõni oluline uus funktsioon (nagu just juhtus viipemaksega). Kui aga seade on renditud, siis on lihtne teatada, et soovitakse uut mudelit.

Kaardimakseterminali võib rentida pangast või Ektacost. Pangast rentides peaks enne uurima, millist terminali üldse kassaga liidestada saab, ning paluda pangal terminal vastavalt seadistada.