fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

Kasutajatugi

Kuidas valida parim makseterminal?

Valdav osa jaemakseid tehakse Eesti Panga andmetel täna just kaardimaksena ning seetõttu on kaardimaksete vastu võtmise võimekus ettevõtjatele võtmetähtsusega. Lisaks sellele, et tänapäeval pole eestlastel sularaha tihti isegi kaasas ning seetõttu võib makseterminali puudumise korral ost lihtsalt tegemata jääda, aitab võimekas ja kiire pangamakseterminal kliendirahulolu tõsta.

Aga kust saab makseterminali rentida ja kuidas valida endale sobivaim lahendus?

Kaardimaksete vastu võtmiseks kliendi käest on kõigepealt vajalik teha leping panga või muu institutsiooniga ning hankida makseterminal. Võrreldes panku muude finantsettevõtetega räägib pankade kasuks tavaliselt mõnevõrra madalam vahendustasu protsent ning muude ettevõtete kasuks raha kiirem liikumine. Lõpliku otsuse peab iga alustav ettevõte enda jaoks mõistagi ise läbi mõtlema.

Makseterminalide tüübid

Makseterminalid saab suures plaanis jagada kolme kategooriasse:
 • Mobiilne makseterminal

Mobiilne makseterminal sobib eelkõige sellistele ettevõtetele, kel on küll püsiv müügikoht, kuid samas on vaja ka terminaliga ringi liikuda, nagu näiteks lauateenindusega restoranide puhul.

 • Nutiterminal

Nutiterminali kasutamine sobib ettevõtjatele, kel ei ole igapäevaselt tarvis palju makseid vastu võtta. Terminal töötab koos mobiilset internetti omava nutiseadmega ning seetõttu võib süsteem olla üsna aeglane ning kaarditehingute arv ühes päevas peaks jääma alla 30.

 • LAN ühendusega makseterminal

LAN ühendusega pinpad makseterminal on ühendatud internetikaabli kaudu ja seda on võimalik ühendada kassasüsteemiga. Lahedus on parim valik kõigile, kel on statsionaarne müügikoht ning palju tehinguid.

Milline on soodsaim makseterminal?

See, milline makseterminal on kõige soodsam, sõltub ettevõtte tüübist, maksete arvust ning nende summast. Pangamaksete vastu võtmise hind sõltub kahest tegurist :
 • Terminali rendi- või ostuhind Meie soovitame makseterminali alati pigem rentida, sest sellisel juhul on lihtne uute funktsioonide (näiteks viipemakse või mobiilimakse) lisandudes ajaga kaasas käia ning ei ole vaja iga kord uut terminali osta.
 • Protsent, mis tuleb igalt makselt pangale tasuda Siin tuleb tähelepanu pöörata sellele, et erinevatel teenusepakkujatel on erinevad mudelid – mõnel juhul on näiteks protsent kõrgem, aga ühelt makselt võetava tasu ülempiir on fikseeritud.
Enda jaoks parima valiku välja selgitamiseks soovitame alati võtta mitu konkureerivat pakkumist.

Miks on vajalik kassasüsteemi ühendamine makseterminaliga?

Kassasüsteemiga on võimalik integreerida internetikaabliga ühendatud makseterminale ning soovitame seda võimalusel alati teha. Teoreetiliselt saab kassasüsteemiga ühendada ka bluetooth ühendusega makseterminale, aga sellisel juhul ei saa ülejäänud kassasüsteemi samaaegselt kasutada ning lisaks on olemas suur võimalus, et makseterminaliga lauda jõudes on makse juba aegunud ning just neil põhjustel me bluetooth makseterminali ning kassasüsteemi liidestamist ei soovita.

Ühendades kassasüsteemi makseterminaliga saadetakse summa pangaterminali otse – ilma, et teenindaja peaks seda eraldi sisestama või muid lisasamme tegema. Sellega muutub teenindusprotsess kiiremaks ning samuti välistatakse igasugune inimlike vigade tegemise võimalus.

Et makseid saaks vastu võtta igal võimalikul viisil (viipemaksena, Apple Pay jne.), siis on vajalik, et funktsioone toetaks nii kassasüsteem, makseterminal kui ka pank. See, et täna ei ole mõnel pool võimalik veel viipemakseid vastu võtta, ei ole tingitud makseterminalide puudustest vaid sellest, et kassasüsteem ei ole selleks valmis. Apple Pay makseid saab hetkel teha vaid Revolut, Monese ja N26 kontot omades, Eesti pankadest on lubanud selle nimel tööd teha LHV.

70% Eesti jaeettevõtetest kasutavad Ektaco CompuCash kassasüsteemi ning samuti saab meie käest rentida kaardimakseterminali. Meie kassasüsteem ning makseterminal on omavahel vaikimisi sünkroniseeritud ning toimivad seetõttu kiiremini, kui muud turul saada olevad lahendused.

Küsi pakkumist.

Otsid lahendust, mis töötab?

Täida vorm või võta meiega ühendust

telefonil +372 654 2150

Saada päring

Edasi

Võtame ühendust!

  CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.
  CompuAccess võimaldab mugavalt planeerida töögraafikud, mõõta lihtsalt reaalset tööaega, sh nii automaatselt kui ka soovi korral detailselt paljude tööliikide kaupa. Sisukad raportid nutikateks otsusteks ning kvaliteetne sisend palgaarvestuseks.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.