fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

Kasutajatugi

Miks pidi Rammsteini kontserdi väravas kaua ootama, aga baarileti ääres liikusid asjad kiiresti?

Tänavust Rammsteini kontserti said fännid ikka päris kõvasti oodata. Algselt 2020. aastal toimuma pidanud suurkontsert lükati koroonapiirangute tõttu 2021. aastasse… mil selgus, et massiüritused ei tule ikka kõne alla.

Oodata said pileti ostnud pikalt ka väravas, kes käis, see teab. Kui juba sisse pääsesid, siis baarileti ääres läks asi aga juba päris kähku. Naljaga pooleks, vaid õlu oleks võinud vaadist kiiremini voolata. Aga järjekordade sujuvus tulenes ühest kindlast põhjusest.

Suurkontserdil-festivalil tuleb väga lühikese ajaga müüa ära väga palju kaupa. Rammstein tõi kokku 65 000 inimest ja ürituse tipphetkedel tehti igas minutis sealsetes baarides ja müügipunktides 500 tehingut. Selleks, et niisugune süsteem püsiks, on vaja korralikku süsteemi, mugavalt kasutatavaid kassaseadmeid ja korralikku internetti.

Kassasüsteem pika kogemusega tegijalt

Sisealal vastutas kassasüsteemide eest suurürituste makselahenduste pakkumises pikka kogemust omav Ektaco, kes on oma käe ulatanud nii Metallica, Bon Jovi, Guns ‘n Roses’i kontserdi korraldajatele kui vaeva enda kanda võtnud festivalidel nagu Weekend ja I Land Sound. Nende abi saab kasutada nii kogu festivalialal kui ka väikeettevõtjana vaid ühte pisikest letti pidades.

Nagu öeldud, on Ektaco kassasüsteem CompuCash väga kiire, see on ka põhjus, mis süsteemi kasutatakse baarides ja ööklubides. Lihtne toimetulek järjekordadega on vaid üks probleemidest, mis nii ära hoitakse.

Kassaspetside pikk kogemus on näidanud, et sellise rahvahulgaga üritusel ei saa kassasüsteeme jätta lootma harilike internetivõrkude peale, vaid vaja läheb eraldi võrku, mis ka üles seati. Tänu sellele olid maksed erakordselt kiired. Sealjuures oli kohal ka eraldi spetsialist, kes IT-tõrgete puhul operatiivselt abi sai pakkuda.

Kassa kasutamine teeb elu mugavamaks nii kaupmehele kui ostjale

Iseenesest on suurüritustel ja laatadel ju ka ilma kassata hakkama saadud, aga korralduslikust vaatevinklist on asjal siiski mitu päris olulist eelist.

Esiteks võimaldab kassasüsteem hoida reaalajas pilku peal väga suurel hulgal müügipunktidel. Rammsteini kontserdil oli kokku sada kassat. Niiviisi jooksevad andmed selle kohta, millises müügipunktis oleks vaja näiteks varusid täiendada või kuhu inimesi tööle appi saata.

Kui muidu käib töö planeerimine suuresti korraldajate kõhutunde pealt, siis kassasüsteem võimaldab suurüritustel toimunut hiljem analüüsida. Ka Rammsteini kontserdil olid baare, kus müüdi väga palju, ja baare, kus käis küllaltki vähe inimesi. Kui kassasüsteemi kaudu täpsed andmed olemas, saab edaspidi arvestada, kas võtta rohkem inimesi tööle või mõne baari-müügipunkti asukohta üleüldse liigutada. Välja joonistuvad nii ka tipptunnid, mil näiteks rohkem müüjaid korraga kuuma andma peaks.

Peast arvutama ei pea

Kui festivalil või laadal on palju sebimist ja arvutamine peab toimuma peast, siis on vead kiired tulema. Korralik kassasüsteem annab kindluse, et vigade tekkimise võimalus viiakse miinimumini. Ka kliendid peavad võrreldes peast arvutava teenindajaga vähem ootama.

Üldiselt on CompuCash väga levinud kassasüsteem ja teenindajad, kes baaris töötavad, on tihtipeale sellega juba ka tuttavad. Aga ka inimesed, kellel eriti baari-müügikogemust pole, ei vaja kassasüsteemi kasutamiseks eraldi koolitust. Paari klikiga saab tehingu tehtud ja arvutamisel vigu ei teki.

Päeva lõpus saab ka kontrollida, et laoseis ja kassa klapiks. Nii on kontrolli all ka sularahamüük: kõik kassas tehtud liigutused registreeritakse ja oht, et töötaja midagi ettevõtte tagant näppab, on kordades väiksem.

Kassaaparaati asendab tahvelarvuti

Kassaaparaadid on muutunud väga kompaktseks, õigupoolest eraldi kassaaparaate tihti enam ei kasutatagi. Nende asemel teevad töö ära tahvelarvutid, mida on palju lihtsam üles seada ja maha võtta. Kui veel Weekend-festivalil veeti läbi rannaliiva suuri arvuteid, siis nüüd pandi sada kassat Rammsteini kontserdil üles paari tunni jooksul.

Kassasüsteemi abil saab soovijatele kviitungi välja trükkida või meili peale saata. See on ju ka tegelikult kaupmehe seadusest tulenev kohustus. Tahvelarvutile saab selleks lihtsalt kviitungiprinteri külge siduda.

Erinevalt klassikalistest seadmetest ei võta tahvelarvutid letil ka kuigipalju ruumi. Muuseas: võimalik, et järgmisel suvel pole vaja enam ka tahvelarvutit, sest praegu on töös lahendus, mis viib kassaprogrammi otse pangaterminali. Letile jääbki ainult üks pisike seade, mis kõik töö ära teeb.

Artikkel ilmus algselt Geeniuse blogis.

Otsid lahendust, mis töötab?

Täida vorm või võta meiega ühendust

telefonil +372 654 2150

Saada päring

Edasi

Võtame ühendust!

  CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.
  CompuAccess võimaldab mugavalt planeerida töögraafikud, mõõta lihtsalt reaalset tööaega, sh nii automaatselt kui ka soovi korral detailselt paljude tööliikide kaupa. Sisukad raportid nutikateks otsusteks ning kvaliteetne sisend palgaarvestuseks.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.