fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

Kasutajatugi

Nutilukk muudab klientide ja töötajate elu mugavaks ning tõstab turvalisust

Maailm liigub kiiresti digitaliseerimise suunas ning erandiks ei ole siinkohal ka nii lihtne ning igapäevane asi, nagu kapilukk ja võti. Nutilukk on tihti võrreldes tavalise võtmega mõistlikum lahendus, mis võimaldab meelelahutusasutustes klientide või tööstusettevõtetes töötajate kappide kasutamist targemalt organiseerida ning peab võrreldes tavalise lukuga kauem vastu.

Mis on nutilukk?

Nutilukk, või tegelikult nutilukusüsteem, on tark lahendus kappide lukustamiseks, mis muudab süsteemi lihtsalt jälgitavaks ning võrreldes tavalise kapilukuga märkimisväärselt turvalisemaks.

See koosneb alati vähemalt kahest osast:

 • elektromehhaaniline lukuosa, mille ülesandeks on ukse liikumise füüsiline tõkestamine
 • mehhaanikat juhtiv elektroonika

Tänapäeval on olemas all-in-one nutilukusüsteemid, kus kõik osad on lokaalsed ning mille haldus toimub kohapeal master kaartide abil. Samas on moodsatel nutilukusüsteemidel sageli ka mitmeid lisaandureid, mille kaudu saab:

 • elektroonikamoodulile lisainfot saata
 • ühendada erinevat tüüpi lugereid (näiteks RFID kiipide -, QR koodide – ja sõrmejäljelugerid)
 • salvestada kasutajaõigused ning uste kasutuslogid

Terve lukusüsteem ühendatakse kasutaja arvutivõrku läbi keskseadme (TCP/IP Gateway) ning süsteemi hallatakse LAN-iga ühendatud arvutist.

Ektaco aitab paigaldada nii väiksemaid kui ka väga suuri nutilukusüsteeme ning kasutame väga kvaliteetseid Metra lukkusid.

Miks eelistada nutilukusüsteemi?

Võrreldes tavalise võtmega keeratava lukuga on tänapäevastel tarkadel nutilukusüsteemidel palju eeliseid:

 • Tehniline töökindlus – iga luku staatus on süsteemis pidevalt näha ning kohe, kui tekib mingi viga, saab sellest ülevaate.
 • Kasutusel olevad Metra lukud on väga vastupidavad ning  kuna neil on väga vähe liikuvaid osasid, siis on kulumine palju aeglasem.
 • Turvalisus – ligipääsuõiguse saab anda täpselt selleks perioodiks, mis vaja ning see ei jää igavesti kehtima. Samuti saadetakse süsteemi koheselt teavitus juhul, kui keegi peaks proovima lukku lahti kangutada.
 • Erinevad võimalused kapi avamiseks – kasutada saab äppi, pin-koodi, RFID kaarti, QR koodi või kiipi.
 • Sama kiibi või kaardiga, millega kappi avatakse, saab läbi ka vajalikest ustest ning nii ei pea kaasas kandma erinevaid võtmeid ning ligipääsukaarte.
 • Tavalise võtme puhul on oht selle ära kaotamiseks. Nutiluku puhul on võimalik õigused kiiresti ja mugavalt ümber tõsta. See on ka oluliselt soodsam, kui uue võtme valmistamine.
 • Ajasääst – nutivõtme puhul ei pea raiskama aega võtme lukuauku sättimisele – piisab vaid viipest.
 • Targa süsteemi kaudu saab piirata inimeste arvu. Viiruste perioodil saab täpselt jälgida seda, kui paljud kappidest kasutusel on ning selle kaudu näiteks spaa täituvus maksimaalselt 50% tasemel hoida.

Nutilukkude kasutamine spaades ning spordikeskustes

Spaades on kaardi või kiibiga avanevad garderoobikapid juba aastaid kasutusel, kuid aina enam integreeritakse kapi lukustussüsteem ka kogu ülejäänud süsteemiga. Ühtne süsteem muudab kogu liikumisprotsessi väga mugavaks ning suurendab seeläbi klientide rahulolu.

Spaades kasutatakse just mugavuse tõttu kõige sagedamini kiibiga varustatud käepaela ning sellele lisaks ei ole kliendil midagi muud kaasas kanda tarvis.

Ühe ja sama ligipääsuõigusega saab läbi kõigist vajalikest ustest ning ka oma garderoobikapi lukustada. Lisaks saab sama käepaela kasutades tasuda ka juurde ostetavate teenuste või toitude-jookide eest ning nõnda ei ole vaja spaas viibides raha või pangakaarti kaasas kanda.

Ektaco lahenduse suureks eeliseks spaades on kliendialal olevad niiskuskindlad infotablood, millega igaüks saab pidevalt kontrollida seda, kui kaua tema pilet veel kehtib. Nii ei pea keegi muretsema, et peab hiljem spaas liiga kaua veedetud aja eest juurde maksma.

Lisaks klienditeekogemuse paremaks muutmisele on nutiluku kasutamisel mitmed eelised ka ettevõtjale.

Ektaco süsteemis on võimalik juba piletit soetades anda kapi kasutamise õigus pääsme kehtivuse ajaks ning pärast külastusaja lõppu kustutatakse automaatselt ka ligipääsuõigused – nii saab olla kindel, et ligipääsu ei jää alles kellelegi, kel seda enam olema ei peaks. Samuti saab vajadusel esitada lisaarve kliendile, kes viibis spaas algselt ostetud pileti kehtivusajast kauem.

Praegusel perioodil on kindlasti võtmetähtsusega ka see, et pidevalt on olemas ülevaade sellest kui palju ja millised kapid täpselt kasutusel on, ning selle põhjal inimeste arvu kitsal territooriumil piirata ning neid vajadusel hajutada.

Kuigi nutilukud on väga töökindlad ning vastupidavad ning probleeme nendega valdavalt ei esine, siis harvadel juhtudel, kui midagi siiski peaks juhtuma, saadab süsteem koheselt teavituse ning nii saab võimalikud probleemid kiiresti lahendada – teavitus saadetakse näiteks ka juhul, kui tekib elektrikatkestus või peaks keegi püüdma lukku lahti muukida.

Ektaco poolt pakutud nutiluku süsteem on kasutusel paljudes spaades ning tervisekeskustes üle Eesti. Näiteks saab lahendusega tutvuda Kalev Spaas, Tartus V Spaas, Mustamäe Elamusspaas, Viiking spaas, paljudes koolide spordiklubides ning spordihoonetes.

Ka (suur)tööstused liiguvad aina enam nutimaailma

Nagu öeldud, siis spaades on nutilukud kasutusel juba pikemat aega, kuid aina enam erinevate protsesside digitaliseerimise suunas ka tööstusettevõtted. Esimese sammuna muudetakse tavaliselt automatiseerimise abil efektiivsemaks masinad ning kogu tootmistegevus – paljude protsesside parendamisel kasutatakse ka tehisintellekti ning kogu süsteem on veebist pidevalt reaalajas jälgitav. Aina enam püütakse võimalikult mugavaks ja efektiivseks muuta ka kõikvõimalikke taustategevusi ning ühe sammuna võetakse iseenda ning töötajate elu turvalisemaks muutmiseks kasutusele nutilukud.

Tööstuses muudab nutiluku kasutamine töötajate elu oluliselt mugavaks, sest kaasas ei pea kandma erinevaid ligipääsukaarte ning võtmeid – kõik käib ühe süsteemi abil ning aina enam kasutatakse ligipääsuks täiesti kontaktivabalt omaenda telefoni. Ei pea enam muretsema sellepärast, et garderoobikapi võti jäi koju või kadus ära – uue ligipääsu saab anda kiiresti ning mugavalt ilma aega raiskamata.

Tööandja poolelt on nutiluku suureks eeliseks turvalisus. Suure töötajate arvuga tehastes on väga oluline, et uutele töötajatele saab ligipääsud anda kiiresti ja mugavalt ning lahkuvatelt töötajatelt ligipääsud lihtsalt ning kindlalt eemaldada. Garderoobikapi kasutamise õiguse saab ühendada läbipääsusüsteemiga ning ka vajalikud õigused saab anda ühest ja samast süsteemist. Personalijuhtimise programmid saab liidestada ERP (ehk ettevõtte ressursside juhtimise tarkvara) süsteemiga ning nii saab personaliosakond uue töötaja saabumisel koheselt ka korrektsed õigused anda.  Samuti on võimalik töötajate liikumist ühest osakonnast teise täpselt monitoorida ning seeläbi tootmise efektiivsust suurendada.

Nutilukud sobivad kasutamiseks iga suurusega tööstusettevõte puhul, aga eelised tulevad eriti selgelt välja just väga suurte tööstuste puhul. Ericsson Eesti Tallinna tehas on tõenäoliselt Baltikumi suurima garderoobikappide arvuga tootmisettevõte, ning sealsed mitu tuhat garderoobikappi on nutilukkudega varustatud.

Metra lukud on maailma tipptase

Paljud esmapilgul moodsana tunduvad lahendused seda tegelikult ei ole – näiteks on tihti kasutusel konkreetne kaart või kiip konkreetse kapi avamiseks ning sulgemiseks ning ka ukseavamise õigused on sellel kaardil pidevalt olemas. See võib endaga kaasa tuua süsteemi kuritarvitamise klientide poolt ning näiteks spordiklubisse sisenemise ilma uut pääset soetamata.

Tähtis on käsitleda süsteemi tervikuna – iga kaardi või kiibiga avanev lukk ei ole tingimata tark lahendus.

Meie kasutame väga turvalisi, hoolduskindlaid ning kliendisõbralikke Metra nutilukusüsteeme. Metra lukud oleme välja valinud, sest:

 • Need töötavad elektrimootoriga, millel on väga vähe liikuvaid osi ning seetõttu peavad need väga kaua vastu.
 • Lukud on keskkonnakindlad ning vastupidavad ka karmide ilmastikuolude korral.
 • Lukkudel on 360-kraadiline funktsionaalsus võimaldades kappide avamist vasakult ja paremalt, sobides ka sahtlitele või isegi lükandustele.
 • Lukkude avamiseks on palju erinevaid variante ning nii saab iga ettevõte valida endale sobivaima lahenduse - kasutada saab äppi, pin-koodi, kaarti, QR koodi või kiipi.

Soovid oma kappide lukustussüsteemi uuele tasemele viia? Siis võta ühendust: anton.batanov@ektaco.ee

Otsid lahendust, mis töötab?

Täida vorm või võta meiega ühendust

telefonil +372 654 2150

Saada päring

Edasi

Võtame ühendust!

  CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.
  CompuAccess võimaldab mugavalt planeerida töögraafikud, mõõta lihtsalt reaalset tööaega, sh nii automaatselt kui ka soovi korral detailselt paljude tööliikide kaupa. Sisukad raportid nutikateks otsusteks ning kvaliteetne sisend palgaarvestuseks.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.