fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

Kasutajatugi

Kaabeldustingimused

KAABELDUSTÖÖDE TEOSTAMISEKS SELGITUSED, SPETSIFIKATSIOON

 

Tellija poolt kaabeldus- ja elektritööde teostamisel, kehtivad järgmised üldised nõuded:

 

ARVUTIVÕRK

(KAABELDUS)PUNKT – Arvutivõrgu kaabeldus teha CAT5 või CAT6 SOLID kaabliga, iga soovitud punkti ning keskuse vahel (KESKUS mõiste osas vt. järgmist punkti). Kaabli otsad peaks lõppema RJ45 pistikupesaga. Punktiks loetakse kohta, kus on vajalik arvutivõrgu ühendus sh. kassaarvuti, kontoriarvuti, võrguseade (sh nt WiFi seade), internetiga toimiv pangaterminal (va. kassaarvutiga otseühenduses olev PIN PAD) või valvekaamera.

KESKUS – Keskus on koht, kus kõikide punktide kaablid koonduvad, kuhu paigutatakse võrguseade. Väiksemates süsteemides on keskuseks soovitav valida interneti ruuteri või võrguseadme-switchi asukoht. Suuremate süsteemide puhul on soovitav keskuseks valida serverikapp, kus paikneb switch-võrguseade. Keskuse läheduses peab olema 220V toitepinge võimalus, hoolduseks juurdepääsu võimalus ja hea ventilatsioon. Enamikel Ektaco pakutavatel valvekaameratel on POE (power over ethernet) tugi, ehk siis pole elektripesa kaamerale vaja, saab vajaliku toite üle võrgukaabli. Kuid alati tuleks POE osas üle täpsustada.

ELEKTER – Iga punkti vahetus läheduses peab olema maandusega pistikupesa(d), kusjuures kassa töökohas soovitatavalt vähemalt 4 või neljakohaline pesa, kuigi saab kasutada ka elektriohutuse seisukohast vähemturvalist pikendusjuhet. Arvutitega samasse elektrigruppi ei tohi jätta suurema võimsusega köögitehnikat, külmutusseadmeid jmt.

 

KÖÖGIPRINTERI KAABELDUS

Köögiprinteri kaabeldus tuleb teha samuti CAT5 SOLID kaabliga. Alates 01.06.2019 pakutakse Ektaco AS poolt vaikimisi IP printereid köögiprinteriteks.

 • Juhul kui kasutatakse LAN liidesega printereid, tuleks kaabeldus teha köögiprinter ja keskuse vahel. Kaabli otsad lõppevad RJ45 pistikupesaga mõlemas otsas.
 • Juhul kui kasutatakse serial liidesega (COM) printereid tuleks kaabeldus teha kassa ja köögiprinteri vahel. Kaabli otsad lõppevad RJ45 pistikupesaga mõlemas otsas (kui kliendil on varasemast serial ühendusega printerid, vmt.)