fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

Kasutajatugi

Kasutajatugi

CompuCash 5/Müük/

Hinnakirjad

Uue hinnakirja loomine

Uue hinnakirja loomiseks kasutage akna päises nuppu ’Lisa uus hinnakiri’ .
Avaneb uue hinnakirja parameetrite aken, kus saab sisestada hinnakirja nime, ümarduse ning käibemaksu %.

Samuti tuleb eraldi määrata, millistes müügipunktides hinnakiri kehtib ja vajadusel ka ajaline vahemik, millal hinnakiri kehtib. Selleks kasutage uue hinnairja lisamise aknas nuppu ’Lisa müügipunkti’ , valige müügipunkt ning ajavahemik (kui see on vajalik) ning salvestage.

Hinnakirja seadete muutmine

Vajutades hinnakirja nime taga olevale pliiatsi ikoonile avaneb hinnakirja seadete aken.

Aknas on võimalik vaadata/muuta hinnakirja nime, ümardust, käibemaksu % ning vaadata/muuta, millistes müügipunktides ja mis tingimustel hinnakiri kehtib.

Uute hindade lisamine ja muutmine

Hindade lisamiseks või muutmiseks tuleb kursor viia vastavale reale ning vajutada hinna taga olevale pliiatsi ikoonile , seejärel saab lahtrisse sisestada uue müügihinna ning linnukesega muudatuse kinnitada.

Hindade arvutamine

Vajutades lehe päises oleval nupul ’Arvuta’ , saab soovitud hinnaklassi piires toodetele arvutada uue hinna keskmise laohinna ja müügikatte % alusel. Tuleb arvestada, et keskmine omahind võetakse üle ladude keskmine.

Seejuures on valitav üks järgmistest tingimustest:

 • arvutada hinnad kõikidele toodetele;
 • arvutada hinnad ainult toodetele, millel on juba hind;
 • arvutada hinnad ainult toodetele, millel pole hinda.

Saab ette anda ka tingimuse, et uus hind antakse tootele ainult siis, kui erinevus vanast hinnast ületab mingi piiri protsentides.

Hindade kopeerimine

Vajutades lehe päises oleval nupul ’Kopeeri’ on võimalik ühe hinnakirja hindasid teise etteantud hinnakirja kopeerida arvestades etteantavat hinnamuutuse % või koefitsenti.

Hinnamuutuse % – kui on valitud 100%, siis kopeeritakse etteantud hinnaklassi 100% suurem hind, kui kopeeritavas hinnakirjas olev hind.

Korruta koefitsendiga – kui on koefitsendiks valitud 0,5, siis korrutatakse müügihind 0,5ga.

Hinnakirjas, kuhu kopeeritakse, on soovi korral valitav üks järgmistest tingimustest:

 • kopeerida uus hind ainult toodetele, millel hind juba on;
 • kopeerida uus hind ainult toodetele, millel hind puudub;
 • kopeerida ka tühjad hinnalahtrid, kui allikal on hinnalahter tühjaks jäänud (sisuliselt sellisel juhul hind kustutatakse).

Kopeerida saab ka arvestades koefitsienti või kurssi, nt kui koefitsient on 0,5, siis korrutatakse müügihind läbi 0,5-ga.

Hindade massiline kustutamine

Hindade hinnakirjast kustutamiseks vajutage lehe päises nuppu ’Kustuta’ , avanevas aknas valige, millisest hinnakirjast hinnad kustutada soovite ning vajutage ’Kustuta’ .

Arvestada tuleb, et kustutamine toimub valitud filtrite lõikes, st kui filtrisse on valitud näiteks mõni rühm, siis kustutatakse ainult selle rühma hinnad valitud hinnakirjas.

Hindade taastamine

abil on võimalik taastada olukord pärast hindade muutmist. Näiteks kui on kogemata vales hinnakirjas hindu muudetud. Avaneb nimekiri, kus on näha kuupäev, muudetud hinnakiri, kasutaja ning tegevus, mis tehti. Valides konkreetse rea lõpust ’Hindade taastamine’ , taastatakse müügihinnad selliseks, nagu need olid enne valitud tegevust.