fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

 • Eesti
Kasutajatugi

Kasutajatugi

CompuCash 5/Liidesed/

Telema

Compucash veebikontor võimaldab liidestust Telema E-andmevahetuse keskkonnaga, et läbi selle importida Compucashi süsteemi ostuarveid või saatelehti.
Telema seadistamiseks tuleks esmalt sõlmida leping Telemaga, siis võtta ühendust Ektacoga, kes saab mooduli Telema poolt saadetud andmetega aktiveerida.

Telema liidestus on tasuline ning Ektaco hooldusarvele lisandub iga aktiivse lao pealt kuutasu.

Kui andmeliiklus on aktiveeritud on vajalik teha mõned lisaseadistused.

Ladude häälestamine

Esimese sammuna on vaja ära seadistada ladu kuhu hakatakse ostuarveid importima, kui on kasutuses mitu ladu saab Telemas tarnija põhiselt määrata, millisesse lattu ostuarve imporditakse.

Lao seadistus on Compucashis leitav Laohaldus ja Laod alt. Sealt tuleb avada lao konfiguratsioon vajutades lao nime peale.
Liidese kood tuleb määrata samaks, mis Telema poolel, see on tõusutundlik. Salvestame ja ladu ongi seadistatud.

Tarnija seadistamine

Järgmiseks sammuks on tarnija seadistamine, seadistada tuleb ainult tarnijad, kes saadavad ostuarveid läbi Telema.

Tarnija seadistust saab teha Laohaldus ja Tarnijad alt. Valime nimekirjast tarnija, kellelt soovime saada ostuarveid Telemast. Nime peale vajutades avab Tarnija muutmise aken, siin alla kerides leiame valiku Kasuta eksporti, valime Telema 4DOC, see avab lisaseaded.

Ekspordi kood on tarnija kood või filiaali kood Telemas, enamasti on selleks ettevõtte registrikood
Emafirma kood on emafirma kood Telemas, see on alati registrikood, kui tarnija kasutab ekspordi koodiks registrikoodi, võib selle tühjaks jätta
Vaikimisi ladu ei ole tavaseadistuse puhul oluline
Reegleid tavaseadistuse puhul muuta ei ole vaja. Vajutades paremal menüüs Salvesta on tarnija seadistus tehtud.

Toodete sidumine ostuarvel

Kui lao ja tarnija seadistused on tehtud peaks liiklus toimima ja ostuarved jõudma Compucashi.
Viimase sammuna tuleb ära määrata toote seosed, Compucash üritab tarnijalt tulnud toodet ja süsteemis olevat toodet kokku viia tootenumbri või vöötkoodi alusel. Juhul kui see ei õnnestu kuvatakse toode saatelehel punaselt ja ennem aktsepteerimist tuleb seos teha kas käsitsi või toode saatelehelt eemaldada. Ostuarvet, millel on lahendamata seosed ei saa aktsepteerida.

Seoseid saab lahendada punaselt kuvatud rea vasakul ääres, lahendamiseks on mitu viisi:

Olemasoleva tootega sidumine on keskmine valik ja võimaldab siduda rida Compucashis juba eksisteeriva tootega, see on kõige levinum lahendamise viis
Uue toote lisamine võimaldab luua uue toote, juhul kui seda toodet juba süsteemis ei ole, enamasti on kiirem luua tooted eelnevalt

Olemasoleva tootega sidumine

Vajutades sidumise nuppu avatakse seose loomise aken, sealt tuleb otsida toode, millega sidumine teha. Tihtipeale võetakse süsteemi toodet sisse kilogrammina, aga saatelehel olev toode võib olla teise kaaluga pakendis, sellisteks juhtudeks on võimalik määrata Suhe. Kui näiteks valitud artikliga tuleb tarnijalt sisse 240g toodet, aga süsteemis on seotav toode kilogrammina märgime suhteks 0,240. See tähendab, et iga tarnija poolt tulnud ühik toodet on Compucashis 240g. Sarnane loogika töötab ka näiteks kui süsteemis loetakse toodet kiloga, aga tarnija saadab kaupa 2,5kg pakkides, sellisel juhul peaks olema suhteks 2,5.

Vajutades Loo seos luuakse seos vastavalt ning edaspidi hakatakse ostuarvetel seda toodet kuvama süsteemis oleva nimega.