fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

Kasutajatugi

Kasutajatugi

CompuCash 5/Laohaldus/

Inventuur

Antud menüüpunktis toimub laoseisu inventeerimine ja laoseisude korrigeerimine ehk reaalse laoseisu ja programmi poolt arvutatud laoseisu kokku viimine.

Uus inventuur

Uue inventuuri avamiseks vajuta nuppu Uus inventuur. Avanevast aknast tuleb valida ladu, millele inventuuri tegema hakatakse ning laoseisu võtmise aeg.

 • Hetkeseis – laoseis arvutatakse inventuuri avamise hetkel
 • Kindel aeg – minevikus olnud laoseis ehk programm arvutab laoseisu, mis oli valitud kuupäeval ja kellaajal ning see võetakse arvestuse aluseks.
  See on vajalik juhul, kui kaup on mingil ajahetkel minevikus loetud ja kontoris soovitakse see hiljem inventuuri sisestada (nt kogused loeti teenindajate poolt pühapäeval, juhataja sisestab ja analüüsib inventuuri esmaspäeval).

Vajutades Jätka, kuvatakse momendil antud laoga seotud ja veel kinnitamata saatelehed, kui neid eksisteerib. See on informatiivne ja pöörab tähelepanu sellele, et antud kinnitamata saatelehed pole laoseisu veel muutnud, mis võib mõjutada andmete õigsust.

Uuesti Jätka vajutamisel avaneb inventuuri aken. Automaatselt võetakse inventuuri nimekirja kõik antud lao laoseisu registris olevad tooted ehk tooted, millega antud laos kunagi mingi liikumine on toimunud. 

Laos olevad kogused tuleb kirjutada tootereal olevasse Loetud kogus lahtrisse. Kogus sisestatakse vastavalt real kuvatavale ühikule. Peale loetud koguse sisestamist arvuatatakse väli Erinevus koguses, mis kuvab programmi arvestatud laoseisu ning loetud koguse vahet.

Kommentaar lahtrisse saab vajadusel näiteks kirjutada, mis põhjusel erinevus on tekkinud, kui see on teada.

Kui leitakse tooteid, mida inventuuri nimekirja pole automaatselt lisatud, siis saab neid tooteid tooteregistrist üksikult inventuuri sisusse lisada, kasutades nuppu Lisa toode .

Kui inventuuri tegemise momendil on laos valmistehtud salateid, küpsetisi või muid retseptitooteid, siis saab lisada ka valmistehtud retseptide kogused. Selleks kasuta nuppu Lisa retsept .

Täida nullidega nupp täidab kõik tühjad loetud koguse lahtrid 0-dega. 0-dega tuleb täita väljad ainult siis, kui reaalselt antud toodet ei olegi laos. Kui toodet ei loeta/inventeerita, siis tuleb loetud koguse lahter jätta täitmata. Sellisel juhul jääb toote kogus laos samas, mis see oli enne inventuuri.

Peale andmete sisestamist vajuta Salvesta . See salvestab dokumendil tehtud muudatused.

Dokumendi kinnitamiseks vajuta Aktsepteeri . Aktsepteerimisega kinnitatakse dokument ja tehakse laoseisu korrektsioon.

Uus hinnainventuur

Sarnaselt kogusele saab Compucashis inventeerida ka laohinda. Hinnainventuuri saab avada minnes Uus hinnainventuur.

Tuleb valida ladu, kust tooted võetakse.

Uus ühiku hind (1) lahtrisse saab panna uue kuvatava laohinna, arvutamise nupu alt saab olemasolevale laohinnale teha protsendilist juurde või allahindlust, kas ainult valitud reale (2) või kõikidele kuvatud toodetele (3).

Sarnaselt koguseinventuurile tuleb muudatuste kinnitamiseks lattu inventuur aktsepteerida.

Üksiku toote korrigeerimine

Kui on vaja korrigeerida üksiku toote laokogust või hinda saab kasutada üksiku toote inventeerimise funktsionaalsust.

Minnes laohalduses toote peale või tootekaardil Laohaldus väljale saab korrigeerida selle toote laoseisu või hinda.

Korrigeeri laoseisu nupp avab akna, kus saab valitud tootele määrata uue laoseisu või hinna, lisaks saab lisada ka kommentaari. Üksikut toodet ei saa korrigeerida kui see toode on sees avatud inventuuris.