fbpx
  • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

    Hooldus:

    E-R: 9:00 – 17:00

    +372 639 7937

    501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

    kassa@ektaco.ee

  • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

    Hooldus:

    E-R: 9:00 – 17:00

    +372 639 7939

    compuaccess@ektaco.ee

     

  • Eesti
Kasutajatugi

Kasutajatugi

CompuCash 4000/Üldine/

6 sammu alustamiseks

Andmebaasi hea ettevalmistus on oluline kiiremaks ja mugavamaks teenindamiseks, eksimuste minimeerimiseks ja hilisemaks põhjalikuks aruandluseks.

Samm 1: Ehita loogiline tooterühmade struktuur ning sisesta kõik kasutusel olevad tooterühmad (soovitav enne teha paberile joonis). Kui rühmade süsteem on keerulisem, siis saab toodetele lisaparameetrite andmiseks kasutada metarühmasid.

Samm 2: Sisesta tooteregistrisse kasutusel olevad tootenimed, töö hõlbustamiseks on soovitatav kasutada rühmafiltrit (kui rühmafilter on aktiveeritud, siis lisatakse loodavad tooted automaatselt vastavasse rühma). Uusi tooteid saab sisestada otse ridadelt või kasutades Tootekaarti.

Toitlustusettevõtte eripära toodete sisestamisel:

  • sisesta kasutusel olevad toorained (laotooted, mida kasutatakse teiste müügitoodete sees ehk retseptides). Toorainetele saab määrata kaoprotsendi, mis on lubatud toote töötlemisel (samas saab kaoprotsenti igas retseptis ka muuta kuna eri retseptide lõikes võib samal toorainel olla ka erinev kaoprotsent).
  • koosta müügitooted (menüü, müüdav alkoholivalik koos võimalike müügiühikutega jmt)
  • laotootena on alkoholi soovitatav arvele võtta sellises ühikus, millega laoseisu kontroll oleks hiljem lihtne. Näiteks võtta arvele liitriga (pühiühik L = mõõtühik CL), kuna sama toodet võib sisse tulla eri pudelites (0,5L, 0,7L, 1,0L jne). Alkoholi müügiühikute lihtsustatud sisestamiseks on Tooteregistris nupp ”Endast retsept”, millega saab vastava alkoholi laotootele kohe tekitada müügiühikuga retseptitoote.

Samm 3: Sisesta sissetuleva kauba saatelehed (ostuarved), sisestades toodete hinnad ja ostetud kogused. Selle tulemusel tekivad laoseisud ja kaupade omahinnad (mille järgi on võimalik määrata müügihinda). Kui sisestamisel selgub, et antud toodet andmebaasis veel ei eksisteeri, saab selle sisestusvormis luua Tootekaardi kaudu, mis avaneb klõpsates klahvile Uus toode. Sageli tehakse nii uue kauba loomine kui vastuvõtmine üheaegselt, peab arvestama, et see võtab mõnevõrra rohkem aega kui juba loodud kaubaga saatelehe sisestus.

Videojuhendiga saad tutvuda SIIN.

Samm 4: Määra ja sisesta toodete müügihinnad, kui need pole Tootekaardil või Tooteregistris juba eelnevalt sisestatud või automaatselt programmivälisest failist imporditud.

Samm 5: Loo ja kujunda kassapaneelid koos kiirvaliku nuppudega toodete otsinguks ja võimalikult kergeks ning kiireks toodete leidmiseks. Tooteid saab otsida peamiselt toote nime, numbri, vöötkoodi või tootegrupi järgi. Sh saab luua nupud paneelil, kus klahvi alla saab määrata toote, tootegrupi või mingi funktsiooni.

Videojuhendiga saad tutvuda SIIN.

Samm 6: Loo kassamüügiks vajalikud ametid ja kasutajad ning määra müügipunkt(id), kus nad töötavad.

Lisaks tuleks määrata koos hooldustoega kassa(de) konfiguratsioonid, sh kas ja milliseid funktsioone kassa võimaldab ning millised seadmed on kassale ühendatud.