fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

 • Eesti
Kasutajatugi

Kasutajatugi

CompuCash 4000/

Käibemaksu muutmine CC4000

Ektaco majutusteenust kasutavatel klientidel tehakse käibemaksu muudatus automaatselt, kliendid, kellel Compucashi andmebaas on kliendi enda halduses, peavad käibemaksuga seotud tegevused ise aastavahetusel tegema.

Käibemaksu süsteemis ja hinnaklassis saab ära muuta enne aastavahetust kontoris ning aastavahetusel info laadida kassasse tehes kassaprogrammile taaskäivituse.

Eriolukord tekib toodetega, millel on käibemaks eraldi ära määratud, nende puhul tuleb muudatus teha tootepõhiselt pärast 31.12.2023 tööpäeva lõppu ja enne 01.01.2024 tööpäeva algust.

Hinnakirja vahetus on võimalik teha automaatselt luues eelnevalt uue käibemaksumääraga hinnaklass ja kasutada kehtivusaegasid, juhendit selle kohta saab lugeda SIIT.

Süsteemis käibemaksu muutmine

Süsteemis saab vaikimisi käibemaksu muuta minnes Majahaldur, Konfiguratsioon ja Üldine.
Üldine lahtris on väli Käibemaksu %, see on süsteemi vaikimisi käibemaks, selle muutmine olemasolevatel toodetel/hinnaklassidel määra ei muuda, aga annab õige käibemaksu määra kui luuakse tulevikus uusi hinnaklasse.

Hinnaklassides käibemaksu määra muutmine

Kassad loevad tootepõhise käibemaksumäära seadistuse puudumisel käibemaksu määra hinnaklassist, aasta vahetusel tuleb ära muuta käibemaks kahest kohast:

MüügijuhtHinnaklassid

MüügijuhtKehtivad hinnaklassid

NB! Käibemaks tuleb ära muuta kõikides müügipunktides kehtivates hinnaklassides.

Käibemaksu määra muutmine tootepõhiselt

Seda on vaja teha ainult juhul, kui on tooted, millel on tootepõhiselt käibemaks määratud. Selliseid tooteid saab kontrollida minnes Ladu ja Tooteregister. Siin tuleb järjestada välja Käibemaks järgi. Pildil näitena tooted millel on Käibemaks lahtris 20 saavad oma käibemaksu määra sellest lahtrist, mitte hinnaklassi seadest. Kui käibemaksu lahtris on 20 on soovitatav see lahtri sisu kustutada, kui midagi muud tuleb sisu korrigeerida vastavalt käibemaksumäära muudatustele.

Pärast muudatuste tegemist kontoris tuleb kassad andmete laadimiseks taaskäivitada, kui hinnaklassi või tootepõhised muudatused tehakse ette ei tohi kassasi enne aastavahetust taaskäivitada, vastasel juhul hakkavad kassad uue käibemaksumääraga müüma liiga vara.

Käibemaksu muudatus kassas

Lisades kassas toote arvele pärast 31.12.23 kontrollitakse aktiivset käibemaksumäära ja antakse vana käibemaksu puhul 1.1229 või kõrgemas kassa programmiversioonis teade, et kassas on kasutusel vana käibemaksumäär. Kassa programmi versiooni saate kontrollida ülevalt ribalt.

Kuigi seda teadet saab peita on soovitatav seda mitte ignoreerida ja teha kassale taaskäivitus, kui pärast taaskäivitust tuleb ikkagi sama kiri tuleb ühendust võtta teie ettevõtte Compucashi peakasutajaga.