fbpx
 • CompuCash on loodud selleks, et lihtsustada müügitegevusi, vältida rahalisi ja kaubaga seotud kadusid, hoida äritegevus kontrolli all, integreerida ettevõtte tööprotsesse ning võimaldada efektiivset kvaliteetset klienditeenindust.

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7937

  501 9099 (muul ajal, ärikriitilised probleemid)

  kassa@ektaco.ee

 • CompuAccess on terviklahendus, mis aitab aega ja raha kokku hoida. Tööaja planeerimine, graafikus vajalike muudatuste tegemine ning reaalsete töötundide mõõtmine toimub ühes programmis. Liidestus personalitarkvaraga annab kvaliteetse sisendi ka palgaarvestuseks.

   

  Hooldus:

  E-R: 9:00 – 17:00

  +372 639 7939

  lukud@ektaco.ee

   

Kasutajatugi

Kasutajatugi

CompuCash 4000/

Arvete register

Siit saab jälgida kassas ja kontoris tehtud arveid. Arved paremas aknas on vaikimisi kronoloogilises järjestuses, kus värksemad arved asuvad nimekirjas ülalpool. Parempoolsest tulbast konkreetse arve valimisel kuvatakse ülevalt alla arve üldinfo (müügipunkt, müüja, kuupäev ja kellaaeg, summa jne) > arve read > valitud arverea sisu (laotooted, mis arverea müügil laost maha arvestatud) > makseviisid ja soodustused (kõige alumine vorm) – seal saab nupu peale vajutades näha makseviisi või soodustuse kohta täpsustavat informatsiooni.

Parempoolses aknas kuvatakse kiirfiltri väljasid, kus saab filtreerida arveid perioodi, summa, müügipunkti, teenindaja, makseviisi, toote või kliendi alusel.

Kui soovitakse filtreerida kõiki arveid, kus on müüdud mingit konkreetset toodet, siis saab selleks kasutada ’toode’ filtrit.

Üleval paremal on eraldi filter tasumise viiside järgi filtreerimiseks. Nt otsime ainult sularahas tasutud arveid. Samuti on võimalik valida kas tahame ainult selle maseviisiga tasutud arveid näha või ka selliseid, mis sisaldavad valitud makseviisi, st on makstud mitme erineva maksevahendiga.

Kui on teada arvenumber, mida otsime, on kõige lihtsam viis leidmiseks kui kirjtuada üleval vasakul asuvasse aknasse arvenumber ja vajutada ’enter’ –klahvi.

Kui soovitakse mõnda arvet tühistada, siis tuleb eelnevalt see arve leida (selleks on kiire võimalus kasutada luupi) ning seejärel vajutada ”Tühista” klahvi. Sealt omakorda avaneb aken, kust saab valida tooteread, mille puhul kaupa lattu ei tagastata.

Kaupa ei tagastata lattu üldiselt sellistel juhtudel, kus toode on valmis tehtud (nt toitlustuses “roog”), kuid mingil põhjusel klient loobub tellimusest ning antud rooga ei saa mujale müüa (tuleb maha kanda).

Aktiivne uuendamine märgib ajaperioodi sekundites, mille järel värskendatakse vaadet ja kuvatakse uusi arveid, mis on kassadest vahepeal laekunud. Intervallid on vahemikus 5-60 sek.

Soovi korral saab valida kuvamiseks ainult hulgiarveid, selleks on vastav märgistus paremal, arvete loetelu kohal.

Arvete registris ’printer’ nupuga kuvatakse vahevorm, kust saab valida hulgaliselt vajalikke kriteeriume, sh saab eraldi võtta aruande miinusmüükide ning tühistatud arvete osas.

’Kontroll’-nupp tagab võimaluse kontrollida, kas mõni arve pole registris puudu (kas kõik on korrektselt registreeritud ja kas kõik arved on kassast keskbaasi laekunud). Kontroll nupule vajutades tuleb sisestada algusaeg, millest alates kontrolli teostatakse. Puuduvad arvenumbrid või vahemikud kuvatakse aruandena. Kui puuduvaid ei leita, antakse vastav teade.

Vormi avanedes seatakse vaikimisi kriteerium alates “eelmisest kuust” – st otsides arvet numbri järgi, mis asub kriteeriumist väljaspool, vastavat arvet ei leita.

Juhul, kui klient soovib A4 formaadis arvet, siis saab kassas tehtud kviitungi kiiresti välja trükkida A4 formaadis lehele, kasutades nuppu  “Trüki A4 ” ja sisetada kliendi nime ning aadressi (kui neid pole juba kassast sisestatud).

Makseviisi muutmine arvel

Kui teenindaja on kogemata registreerinud arve tasumise vale makseviisiga (nt tegi terminaliga kaardimakse aga lõpetas arve sularahaga), saab seda korrigeerida arvete registris.

Selleks tuleb otsinguga leida arve, millel soovime makseviisi muuta, teha topeltklikk all makseviiside lahtris oleva summa peal. Avaneb küsimus, kas muudame makseviisi. Vajutage OK ja valige avanenud nimekirjast soovitud makseviis. Pärast arvel makseviisi muutmist on ka müügiaruanded muutunud.