EKTACO AS – Kassasüsteemid, läbipääsud, tööajaarvestus, tarkvaraarendus
EU

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Helista 654 2150

Liitu CompuCash uudiskirjaga

CompuCash uudiskirja privaatsustingimused

 1. Teenuse kasutaja annab selge ja teadliku nõusoleku Teenuse osutajale enda isikuandmete, st e-maili, töötlemiseks ehk kasutamiseks uudiskirja saatmiseks.
 2. Isikuandmete allikaks on kliendisuhte tekkimine ektaco.ee kodulehel uudiskirjaga liitudes.
 3. Registreeritavate isikuandmete koosseisu kuulub Tellija e-posti aadress.
 4. Isikuandmeid töötleb Ektaco AS.
 5. Isikuandmete kaitse on tagatud turvameetmetega.
 6. Teenuse osutaja kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele.
 7. Teenuse kasutajal on õigus uudiskirja saamisest loobuda ning sellega ka nõuda oma e-maili kustutamist.

Ektaco AS

Kontakt: ektaco@ektaco.ee

Uudised

Kuidas valida parim makseterminal?

30. september 2019

Valdav osa jaemakseid tehakse Eesti Panga andmetel täna just kaardimaksena ning seetõttu on kaardimaksete vastu võtmise võimekus ettevõtjatele võtmetähtsusega. Lisaks sellele, et tänapäeval pole eestlastel sularaha tihti isegi kaasas ning seetõttu võib makseterminali puudumise korral ost lihtsalt tegemata jääda, aitab võimekas ja kiire pangamakseterminal kliendirahulolu tõsta.

Aga kust saab makseterminali rentida ja kuidas valida endale sobivaim lahendus?

Kaardimaksete vastu võtmiseks kliendi käest on kõigepealt vajalik teha leping panga või muu institutsiooniga ning hankida makseterminal. Võrreldes panku muude finantsettevõtetega räägib pankade kasuks tavaliselt mõnevõrra madalam vahendustasu protsent ning muude ettevõtete kasuks raha kiirem liikumine. Lõpliku otsuse peab iga alustav ettevõte enda jaoks mõistagi ise läbi mõtlema.

Makseterminalide tüübid

Makseterminalid saab suures plaanis jagada kolme kategooriasse:

 • Mobiilne makseterminal

Mobiilne makseterminal sobib eelkõige sellistele ettevõtetele, kel on küll püsiv müügikoht, kuid samas on vaja ka terminaliga ringi liikuda, nagu näiteks lauateenindusega restoranide puhul.

 • Nutiterminal

Nutiterminali kasutamine sobib ettevõtjatele, kel ei ole igapäevaselt tarvis palju makseid vastu võtta. Terminal töötab koos mobiilset internetti omava nutiseadmega ning seetõttu võib süsteem olla üsna aeglane ning kaarditehingute arv ühes päevas peaks jääma alla 30.

 • LAN ühendusega makseterminal

LAN ühendusega pinpad makseterminal on ühendatud internetikaabli kaudu ja seda on võimalik ühendada kassasüsteemiga. Lahedus on parim valik kõigile, kel on statsionaarne müügikoht ning palju tehinguid.

 

Milline on soodsaim makseterminal?

See, milline makseterminal on kõige soodsam, sõltub ettevõtte tüübist, maksete arvust ning nende summast.

Pangamaksete vastu võtmise hind sõltub kahest tegurist :

 • Terminali rendi- või ostuhind
  Meie soovitame makseterminali alati pigem rentida, sest sellisel juhul on lihtne uute funktsioonide (näiteks viipemakse või mobiilimakse) lisandudes ajaga kaasas käia ning ei ole vaja iga kord uut terminali osta.
 • Protsent, mis tuleb igalt makselt pangale tasuda
  Siin tuleb tähelepanu pöörata sellele, et erinevatel teenusepakkujatel on erinevad mudelid – mõnel juhul on näiteks protsent kõrgem, aga ühelt makselt võetava tasu ülempiir on fikseeritud.

Enda jaoks parima valiku välja selgitamiseks soovitame alati võtta mitu konkureerivat pakkumist.

Miks on vajalik kassasüsteemi ühendamine makseterminaliga?

Kassasüsteemiga on võimalik integreerida internetikaabliga ühendatud makseterminale ning soovitame seda võimalusel alati teha. Teoreetiliselt saab kassasüsteemiga ühendada ka bluetooth ühendusega makseterminale, aga sellisel juhul ei saa ülejäänud kassasüsteemi samaaegselt kasutada ning lisaks on olemas suur võimalus, et makseterminaliga lauda jõudes on makse juba aegunud ning just neil põhjustel me bluetooth makseterminali ning kassasüsteemi liidestamist ei soovita.

Ühendades kassasüsteemi makseterminaliga saadetakse summa pangaterminali otse – ilma, et teenindaja peaks seda eraldi sisestama või muid lisasamme tegema. Sellega muutub teenindusprotsess kiiremaks ning samuti välistatakse igasugune inimlike vigade tegemise võimalus.

Et makseid saaks vastu võtta igal võimalikul viisil (viipemaksena, Apple Pay jne.), siis on vajalik, et funktsioone toetaks nii kassasüsteem, makseterminal kui ka pank. See, et täna ei ole mõnel pool võimalik veel viipemakseid vastu võtta, ei ole tingitud makseterminalide puudustest vaid sellest, et kassasüsteem ei ole selleks valmis. Apple Pay makseid saab hetkel teha vaid Revolut, Monese ja N26 kontot omades, Eesti pankadest on lubanud selle nimel tööd teha LHV.

70% Eesti jaeettevõtetest kasutavad Ektaco CompuCash kassasüsteemi ning samuti saab meie käest rentida kaardimakseterminali. Meie kassasüsteem ning makseterminal on omavahel vaikimisi sünkroniseeritud ning toimivad seetõttu kiiremini, kui muud turul saada olevad lahendused.

Küsi pakkumist.