EKTACO AS – Kassasüsteemid, läbipääsud, tööajaarvestus, tarkvaraarendus, automaatikasüsteemid
EU

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Helista 654 2150

Liitu CompuCash uudiskirjaga

Uudised

Viipemaksed - millega tegu ja kuidas kasutada?

29. september 2016

Millega on tegu?

Viipemakse tähendab, et ostu eest on võimalik tasuda ilma pangakaarti terminali sisestamata. Piisab pangakaardi asetamisest terminali lähedale. Selline tehnoloogia on mujal maailmas juba laialt levinud ja nüüd jõudmas ka Eestisse. Viipemaksete peamine eelis tavapäraste kaardimaksete ees on, et need aitavad säästa aega, kuna puudub vajadus sisestada PIN-koodi. Viipemaksetele on Eestis kehtestatud limiit 10€ ühe ostu kohta ja need moodustavad ca 60% tehtavatest kaarditehingutest.

Kes selliseid pangakaarte väljastavad?

Augustist alustas viipemaksekaartide väljastamist Swedbank. Samuti on kõik uued LHV ja PocoPay pangakaardid viipemakse võimalusega. Nordea pank kavatseb viipemakse toega kaarte hakata väljastama oktoobri teises pooles ja SEB alates järgmisest aastast.

Mis riistvara on kaupmehel vajalik viipemaksete vastuvõtmiseks?

Eesti kaupmeeste seas levinud ja Compucashi kassasüsteemiga integratsiooni omavad pangaterminalid Ingenico ICT220 ja Verifone VX 820 toetavad viipemaksete vastuvõtmist. Ingenico ICT220 terminaliga on pangad ka meie lahenduse sertifitseerinud. Verifone terminaliga sertifitseerimise protsess veel töös ja tulemusi on oodata lähiajal. Kõikidele sertifitseeritud terminalidele on pangad alustanud järk-järgult viipemaksete vastuvõtmise võimekuse funktsiooni avamist.

Millised muudatused ootavad kasutajat kassasüsteemis?

CompuCashi kassasüsteemi on muudatused tehtud selliselt, et müüja jaoks jääb kõik samaks. Kaardimakse aktiveerimiseks vajutatakse endiselt kaardimakse nuppu ja summa jõuab terminali. Pärast pangakaardiga viipamist jõuab vastus makse õnnestumise kohta tagasi kassasse.

Lisainfo jaoks võtke ühendust Ektaco hooldusmeeskonnaga kassa@ektaco.ee või +372 6397937