EKTACO AS – Kassasüsteemid, läbipääsud, tööajaarvestus, tarkvaraarendus, automaatikasüsteemid
EU

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Professionaalne. Usaldusväärne. Stabiilne.

Helista 654 2150

Liitu CompuCash uudiskirjaga

Uudised

MS Windows XP ja MS Security Essentials põhjustavad probleeme!

17. aprill 2014

Alates 16. aprillist on suurenenud järsult probleemid klientidel, kellel on MS Windows XP ja kasutavad seal peal antiviirusena MS Security Essentials'i.

Probleemiks on: MS Security Essentials, mille tugi lõppes koos XP-ga.

Sümptomid: Arvuti on väga aeglane. Arvuti käivitumisel on sisselogimis protsess väga pikk ja aeglane.

Lahendus: 1: Kui Windows töölaud on ees ja reageerib, siis valida START menüü, Control Panel, Add/Remove Programs. Avanenud aknas otsida üles "Microsoft Security Essentials" ja vajuda Uninstall. Kui see prtotsess on lõppenud, siis enam aeglust ei ilmne sel põhjusel.

Lahendus 2: Kui arvuti ei suuda kuidagi sisselogida Windowsi, siis teha talle restart ja hakata korduvalt vajutama F8 nuppu, kuni tuleb ette võimalus valida "Safe Mode". Selleks liikuge Safe Mode peale ja vajutage enter. Nüüd läheb Windows XP Safe Mode's käima. Töölauala olles valida Start menüü ja Run. Sinna kirjutada services.msc ja vajuta enter. Avanenud aknas otsida üles Microsoft Antimalware Service. Tehke sellel topelt klikk hiirega ja valida Startup type "Disable". Nüüd tehke restart ja järgige juhiseid Lahendus 1: alusel.

NB! Kui olete eemaldanud MS Security Essentials'i, siis on rangelt soovitav arvutile paigaldada mõni muu anti viirus programm.